Gyógygombás termékek - DXN

Gyógygombás termékek - DXN

Kisebb a mákszemnél, mégis bivalyerős.

2016. július 01. - Ganodermabolt

 Van, amelyik életet olt - van, amelyik életet ment.

 

Pedig spórája kisebb, mint a mákszem.

44_4.jpg

 

A múlt  évezredes homályába veszett  a gombák gyógyító hatásáról szerzett tapasztalat. Általában keveset tudunk a gombákról. A gomba szó hallatán a legtöbb embernek azonnal a mérges gombák jutnak az eszébe.Gondoljunk bele: egyetlen gomba képes kioltani az életet, míg más fajok gyógyítják a szervezetet.

 

Miért fogyasszunk gyógygombát? 

A gyógygombák speciális hatóanyagokat tartalmaznak, melyek más élő szervezetben nem találhatók.

Támogatják a szervezet optimális működését, egyensúlyban tartják az immunrendszert, ezáltal számos vírus és baktérium fertőzéstől védenek. Gátolják a szervezetben a zsírsejtek felhalmozódását és elősegítik az optimális testtömeg elérését. Védenek a természet káros hatásai ellen. Légszennyeződés, vegyszerek és műanyagok hatásának közömbösítése. Fogyasztásával elkerülhető a fáradtság, álmatlanság, ingerlékenység.

A gomba spórájának a magja, mely a hatóanyagokat tartalmazza, kisebb, mint egy mákszem. Ennek kiválasztása a gombából különleges technológiát igényel. a malajziai DXN cég elsőként alkalmazta a spórakiválasztó eljárást, ez által lehetővé vált széles körben a fogyasztása. 

Kattints ide a gyógygomba webáruház eléréséhez!


rg90_hu_big.pngA pecsétviaszgomba - Ganoderma lucidum,



Több mint 2000 éve ismerik és használják Ázsiában.
Biológiai hatásért felelős anyagok a változatos szerkezetű antitumor poliszacharidok jellemzik, mint pl.: glükán, glükuronoglukán, mannoglükán és más aktív heteroglikánok mellett találhatók még benne poliszacharid-protein komplexek. Másik fontos hatóanyaga a lanosztán szerkezetű triterpének

A pecsétviaszgomba természetes speciális poliszacharidjai képesek az egészséges sejteket antioxidáns hatásuknak köszönhetően megvédeni, míg a rákos sejtek elpusztítását azzal is elősegíthetik, hogy bizonyos immunsejtek célzott, rákellenes szabadgyök-képző hatását serkentik. Rendkívüli rákellenes hatásukat az is fokozza, hogy képesek a rákos sejtek vérellátásának gátlására is. Antivirális, antibakteriális hatását, immunrendszer serkentő képességét triterpéjeinek tulajdonítják. Fokozza az interferon-termelést, aktiválja a macrophagokat, a természetes ölősejteket, ennek a vírusfertőzések, a daganatos megbetegedések és az ízületi gyulladások kezelése területén számos pozitív eredményt tulajdonítanak. Triterpénjei gátolják a májtúltengést, csökkentik a vérnyomást és a koleszterinszintet.
Forrás: Dr. Szőke Éva, egyetemi tanár (szakmai vezető), Semmelweis Egyetem.

 

 Ganoderma gyógygombával a keringési megbetegedések ellen.

 

  Az utóbbi évtizedekben olyan új hatóanyagokat fedeztek fel, amelyek gyógyászati alkalmazása egyre fokozódó jelentőségű. Ezek az anyagok olyan, korunkban jelentős betegségek gyógyításában hoztak átütő sikert, mint pl. a magas vérnyomás, a magas koleszterinszint, a különböző daganatos megbetegedések és az AIDS. A klinikai vizsgálatok sok esetben bizonyították  a népi gyógyászatban már régen használt gombák gyógyhatását. Mivel a magas vérzsírszint egyike a jóléti államokban népbetegségnek számító érrendszeri megbetegedések legfontosabb rizikófaktorainak, a felfedezés óriási jelentőségű. A gomba koleszterinszint-csökkentő hatóanyaga, az eritadenin (más néven lentizin, vagy lentinacin)  Jelentős a vérnyomáscsökkentő és vércukorszint-csökkentő hatása. Az érrendszeri betegségek gyógyításában alkalmazzák  véralvadásgátló hatását is. Trombolitikus hatású proteázai immobilizált formában a műerek falába beépítve érpótló műtéteknél gátolják a vérrögök képződését. Sikerrel próbálták ki cukorbetegség kezelésére.

Forrás: Dr. Jakucs Erzsébet Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Növényszervezettani Tanszék

Gyógygomba webáruház itt!

 

 

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://termeszetes-vitaminok.blog.hu/api/trackback/id/tr818768348

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása